Kategorie
Męskie problemy Problemy z erekcją

Impotencja: Przyczyny i czynniki ryzyka

Potencja to słowo, które słyszy duży odsetek mężczyzn. W końcu kto nie chciałby być silny, potężny i płodny? Jednak pod wpływem wielu różnych czynników impotencja może Cię dręczyć, co może skutkować trudnościami w związku lub problemami z niską samooceną. Co wpływa na pojawienie się impotencji? Czy są jakieś metody, dzięki którym można na to wpłynąć?

Chociaż nie mówi się o tym często w społeczeństwie, nie każdy mężczyzna jest tak namiętny, wydajny i płodny seksualnie, jak się wydaje. Ponieważ wartość mężczyzny często zależy od jego wytrzymałości seksualnej , tego, ile kobiet zadowolił i ile spłodził potomstwa, mówienie o impotencji jest dla wielu z nich tematem tabu.

Jest to jednak duży problem, gdyż zamiast zbiorowego wysiłku na rzecz oświecenia i wzajemnego wsparcia, każdy człowiek walczy ze swoim problemem sam. Dodatkowo, ze względu na niską akceptację społeczną, istnieje stosunkowo duże ryzyko, że mężczyzna ze swoimi problemami nawet nie trafi do lekarza, który mógłby mu pomóc.

Jeśli nie jesteś obojętny na swoją potencję, ale nie masz jeszcze odwagi porozmawiać o swoich problemach, lub zbierasz się na odwagę, aby poruszyć ten temat ze znajomymi przy piwku, piszemy ten artykuł właśnie dla Ciebie.

przyczyny impotencji

Czym jest impotencja?

Impotencja jest zasadniczo przeciwieństwem potencji. Czasami problem ten nazywany jest także zaburzeniami erekcji . Technicznie rzecz biorąc, jest to stan, w którym mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć erekcji . Alternatywnie może nie trwać wystarczająco długo, aby móc odbyć partnerski stosunek seksualny, co prowadzi nie tylko do satysfakcji i pogłębienia związku, ale także do reprodukcji. (Więc możesz mieć problemy z urodzeniem potomstwa.)

Co ciekawe, może mieć różne przyczyny. Ale istnieją również czynniki ryzyka impotencji, na podstawie których można przewidzieć (przynajmniej w pewnym stopniu), że pewnego dnia może ona dotknąć także Ciebie.

Najczęstsze przyczyny impotencji

Impotencja to nie tylko jeden czynnik wyzwalający. Oprócz stanu fizycznego wpływ może mieć także psychika. Nierzadko zdarza się, że na jednego mężczyznę wpływa kilka czynników.

Nie martw się, nie wszystkie przyczyny tego problemu są poważne. Z drugiej strony nie można ich też bagatelizować, bo przyczyną może być jakaś ukryta choroba .

Ze względów fizycznych możemy wymienić:

 • Cukrzyca
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego ( prawidłowe ukrwienie narządów płciowych jest ważne dla prawidłowego wzwodu)
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Otyłość
 • Miażdżyca
 • Obniżony poziom testosteronu
 • Choroba tarczycy
 • Stwardnienie rozsiane

I wiele innych. Przyczyną może być również neuropatia cukrzycowa, uszkodzenie rdzenia kręgowego lub okolicy miednicy itp.

Inne czynniki obejmują wówczas:

 • Stres
 • Zmęczenie
 • Palenie
 • Nadmierne picie alkoholu
 • Niezadowolenie w związku
 • Niska samo ocena
 • Depresja lub stany lękowe

Jak więc widzisz, istnieje wiele możliwości ustalenia, co dokładnie może być przyczyną Twojego problemu. A ponieważ wiele z wyżej wymienionych problemów często wynika z naszego obecnego stylu życia, na pewno nie musisz się martwić, że problem impotencji dotyczy tylko Ciebie. Po prostu nie mówi się o tym zbyt wiele.

Jaką rolę odgrywa wiek?

Wiek może, ale nie musi, odgrywać rolę w impotencji. Można się spodziewać, że w wieku 40-60 lat jesteś u szczytu swojej kariery, co oznacza, że ​​możesz doświadczać większego stresu w pracy, przez co w ogóle nie myślisz o grach seksualnych.

Ponadto poziom testosteronu stopniowo spada od około 30-35 roku życia. Chociaż mówi się, że wynosi on około 1% rocznie, w miarę starzenia się ten stopniowy spadek może mieć wpływ nie tylko na Twoją seksualność, ale także na inne obszary Twojego codziennego życia.

Impotencja u młodych mężczyzn

Młodsi mężczyźni również mogą od czasu do czasu mieć problemy z impotencją, którzy ponownie mogą odczuwać zwiększony poziom stresu z powodu pracy. (Na przykład, aby spłacić kredyt hipoteczny.) Przyczyną mogą być także nieporozumienia między partnerami, które mogą wynikać z wzajemnego niezrozumienia lub z nowych wyzwań życiowych, które często niosą ze sobą dzieci i wspólną opiekę nad nimi. W przypadku niektórych mężczyzn rolę odgrywają niezdrowy tryb życia, depresja, stany lękowe i niska samoocena.

jak rozwiązać problemy z impotencją u mężczyzn

Jak rozwiązać problemy z impotencją?

Aby wykluczyć, że problemy z impotencją mają podłoże medyczne, umów się na dokładne badanie lekarskie u swojego lekarza prowadzącego, który wykona serię badań i rzuci trochę światła na całą sytuację.

Jeśli nie okaże się nic poważnego, wypróbuj zioła na potencję , których kompleks może pozytywnie wpłynąć na napływ krwi do penisa i chęć na seks .

Najlepszym wyborem będzie suplement diety, który zawiera:

Dodatkowo, jeśli podczas jego stosowania zwolnisz tempo życia, zaczniesz pracować nad jakością swojego związku i przyjmiesz nawyki związane ze zdrowym trybem życia, już wkrótce powinieneś pokonać trudności w sferze seksualnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *