Kategorie
Męskie problemy

Jak zwiększyć ochotę na seks? Znamy 3 wskazówki

Chociaż niektórzy twierdzą, że seks nie jest najważniejszą rzeczą w związku, powinien zdarzać się od czasu do czasu. W końcu jesteśmy ludźmi i mamy swoje potrzeby. Ale co, jeśli nie chcesz nawet uprawiać seksu? A jak zwiększyć ochotę na seks?

Seks polega na łączeniu dwóch ciał, ale odgrywa też ważną rolę w utrzymaniu i pogłębianiu wzajemnej intymności. Dlatego dość łatwo może się zdarzyć, że jeśli kilkakrotnie odrzucisz swoją partnerkę i nie podasz jej prawdziwego powodu, dla którego nie chcesz mieć z nią nic wspólnego, spodziewaj się naprawdę poważnych problemów w związku . Partner może czuć się odsunięty na bok i ignorowany, więc narasta w niej frustracja, co skutkuje romansami lub nawet całkowitym odejściem.

Nawet jeśli czujesz się źle, szczera i otwarta komunikacja z drugą osobą jest podstawą sukcesu . Ale możesz też wypróbować całą konstelację wskazówek, które pomogą Ci ponownie znaleźć ochotę na seks.

Ale zróbmy to krok po kroku.

Jak zwiększyć ochotę na seks? Znamy 3 wskazówki

Przyczyny zmniejszonego popędu seksualnego

Często słyszymy, że niechęć do seksu to domena kobiet. W niektórych okresach życia prawdopodobnie tak jest. Ale prawda jest taka, że na świecie jest wiele kobiet, które dla odmiany są odrzucane przez swojego partnera.

Najczęstsze powody, które odbierają ci chęć do kochania, to:

 • Niski poziom testosteronu
 • Przyjmowanie niektórych leków
 • Syndrom niespokojnych nóg
 • Depresja
 • Przewlekła choroba
 • Problemy ze snem
 • Starzenie się
 • Stres
 • Niska samo ocena
 • Nadmierne lub nieregularne ćwiczenia
 • Picie alkoholu
 • Używanie narkotyków

Stan Twojego organizmu wpływa na Twoje życie seksualne. Jeśli organizm nie śpi przez długą noc lub jest narażony na nadmierne obciążenie stresem, jest całkowicie zrozumiałe, że zacznie koncentrować się tylko na najbardziej podstawowych i po prostu odkaszle jakieś „rozmnażanie”.

Wiele poważnych chorób ma z tym związek. Nawet jeśli na to nie wygląda, otyłość , cukrzyca czy choroby układu krążenia mają wpływ na życie seksualne mężczyzny. Z tego powodu warto umówić się na badanie ogólne, podczas którego lekarz ustali, czy należy od czegoś rozpocząć leczenie.

Wreszcie, nie możemy ignorować faktu, że na seksualność wpływa również poziom pewności siebie, stan psychiczny, jakość związku czy starzenie się. (Co pomimo protestów wielu osób jest procesem naturalnym.)

Jak zwiększyć ochotę na seks? Znamy 3 wskazówki

Co zrobić, jeśli nie mam ochoty na seks?

Przede wszystkim musisz otwarcie mówić o swoich problemach w sferze seksualnej . Nawet jeśli najprawdopodobniej się ich wstydzisz. Zapobiegnie to rozmaitym spekulacjom i nieporozumieniom z partnerami, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie Ci zacząć rozwiązywać tę sytuację.

Zastanów się również, czy nie masz ochoty na seks, ponieważ kochanie się z partnerem zaczyna wydawać się zbyt stereotypowe. W takiej chwili pomoc jest dosyć łatwa. Spróbuj zrobić wspólne zakupy w sex shopie ze swoim partnerem lub urozmaicić swój czas czymś, co Cię ekscytuje.

Jak zwiększyć ochotę na seks? Znamy 3 wskazówki

3 wskazówki, jak to zwiększyć

Jeśli poprzednie punkty nie działają, nadal nie ma potrzeby się poddawać. Może coś innego będzie dotyczyć Ciebie. Po rozmowie ze swoim partnerem i przejściu kontroli stanu zdrowia wypróbuj jedną z tych innych metod.

Jest ich częścią:

 • Redukcja stresu
 • Regularne ćwiczenia (ale nie powinny być zbyt wyczerpujące, wtedy mają odwrotny skutek)
 • Zdrowsza dieta i długotrwałe stosowanie suplementów męskiego libido zawierających witaminy i zioła

Możesz to wszystko uzupełnić miłosnymi akcentami (które nie zawsze skutkują seksem). Kiedy do tego dojdzie, nie spiesz się i poświęć wystarczająco dużo czasu na grę wstępną, aby oboje byli w nastroju na wspólne wydarzenie.

Jak widać, nie jest to trudne. Musisz tylko wiedzieć, jak radzić sobie z problemami w sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *