Kategorie
Problemy z erekcją

Czym jest erekcja i jak właściwie działa?

Chociaż (prawie) każdy z nas uprawia seks, nie każdy z nas wie, jak działa podczas niego nasze ciało. Oprócz zniekształconych lub niepełnych wyobrażeń na temat płodności i zapłodnienia, możemy nie wiedzieć, czym jest erekcja. Jeśli chcesz to lepiej zrozumieć, czytaj dalej.

Gdybyśmy zapytali Cię, czym jest erekcja, prawdopodobnie śmiałbyś się z nas. W końcu wszyscy to wiedzą! To gotowość mężczyzny do stosunku płciowego . Dobrze. I co jeszcze? Co dokładnie uruchamia ten mechanizm w ciele mężczyzny? A co dokładnie dzieje się podczas erekcji? Prawdopodobnie już nie możesz nam tego powiedzieć.

Nie żeby to był błąd. Bez tej wiedzy można żyć bez problemu. Z drugiej strony, czy to nie trochę wstyd, że nie wiemy, co się dzieje z męskim ciałem w tej sytuacji? Oprócz wiedzy o tym, jak pewne rzeczy są ze sobą powiązane, zrozumienie erekcji pozwoli Ci zaimponować znajomym i współpracownikom tymi interesującymi faktami.

Ale teraz zaczniemy od naszej dzisiejszej interpretacji.

jak działa erekcja

Czym jest erekcja?

Erekcja to inna nazwa wznoszenia męskiego narządu płciowego . Gdyby tak nie było, mężczyzna nie byłby w stanie nawiązać intymnego związku z kobietą. A zatem nie byłoby reprodukcji. Ponieważ nie doszłoby do zapłodnienia komórki jajowej kobiety , z której wtedy dziecko zaczęłoby się rozwijać w jej macicy.

Może o tym nie wiedziałeś, ale łechtaczka kobiety jest również zdolna do pewnych form erekcji. Znamy również erekcję/pofałdowanie sutków podczas stymulacji.

Jak działa erekcja?

Przyjrzyjmy się teraz, jaki mechanizm jest potrzebny do osiągnięcia erekcji. I wiedz, że jego działanie jest dość skomplikowane. Podczas stymulacji (ale niekoniecznie) do ośrodka erekcji krzyżowej wysyłany jest sygnał . Centrum sakralne wysyła sygnał. Przechodzi przez kilka innych ośrodków (nervi erigentes, plexus hypogastricus inferior, plexus prostaticus i nervi cavernosi) do naczyń prącia.

Rozgałęzienie jest tutaj obecne. Tutaj uwalniana jest acetylocholina, która bezpośrednio wpływa na śródbłonek naczyń krwionośnych. Powstaje tlenek azotu , który rozszerza naczynia krwionośne. Opuszki Ebnera poluzują się i zwiększy się przepływ krwi. Wypełnianie spowoduje wzrost ciśnienia i skurcz odruchowy. Więc nie będzie spontanicznego wypływu krwi. Rezultatem jest erekcja.

jak wywołać erekcję

Jak wywołać erekcję

Istnieje kilka sposobów na wywołanie erekcji. Prawdopodobnie wszyscy znamy stymulację fizyczną . Oprócz kończyny można do tego wykorzystać również usta lub żeńskie narządy płciowe. Drugi sposób to nasza własna wyobraźnia lub inny niefizyczny bodziec . (Penis może być wyprostowany podczas snu lub patrząc na piękną kobietę.)

Problemy związane z erekcją

Zaburzenia erekcji są dość często przyczyną problemów z erekcją . Ale może to być spowodowane szerokim spektrum chorób i problemów zdrowotnych. Może być dotknięty lękiem i depresją. Cukrzyca czy choroby układu sercowo-naczyniowego są również ryzykowne. Powinieneś również sprawdzić poziom cholesterolu, ciśnienie krwi i nerki. Zaburzenia erekcji obejmują również przedwczesny wytrysk . Ale zwykle jest to związane z przyczyną, która jest gdzieś w psychice. (Może to być na przykład wstyd lub stres.)

Jak poprawić erekcję

Przede wszystkim powinieneś przejść dokładne badanie lekarskie. Powszechne jest, że problematyczne erekcje poprawiają się po wyeliminowaniu głównej przyczyny problemu. Ale przydaje się również praca nad dostosowaniem stylu życia.

Zyskasz dzięki:

  • Zaczynasz regularnie ćwiczyć
  • Włącz do swojej diety więcej owoców, warzyw i innej zdrowej żywności
  • Będziesz pielęgnować jakościowe relacje ze swoimi partnerami seksualnymi (w tym zakresie ważna jest również dobra komunikacja)
  • Próbujesz pomocy erotycznych (pomóc może pierścień erekcyjny)
  • Dostaniesz wystarczająco dużo snu
  • Będziesz mniej zestresowany

Spróbuj też skupić się na swoich doświadczeniach. I nie martw się zbytnio o swoją wydajność. To powinno sprawić, że będziesz mniej zestresowany. Możesz także spróbować długotrwałego stosowania naturalnych suplementów diety z ziołami na erekcję .

Katalog stron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *