Kategorie
Problemy z erekcją

Test płodności męskiej – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

W dzisiejszych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą się realizować. Po ukończeniu szkoły szukają wymarzonej pracy, bawią się z rówieśnikami i podróżują. A kiedy myślą o ciąży, po prostu zwracają się do lalek. Ale podczas gdy kobiety wiedzą, kiedy mogą sobie pozwolić na opóźnienie urodzenia dziecka, mężczyźni często w ogóle nie zajmują się kwestią swojej płodności. Co może prowadzić do testu męskiej płodności.

O czym będziemy rozmawiać? W dzisiejszym świecie jest tak wiele różnych atrakcji, że robimy wszystko, aby zapobiec niechcianej lub przedwczesnej ciąży kobiety. Podczas gdy społeczeństwo ma tendencję do ciągłego pouczania ich o wieku, w którym najlepiej jest założyć rodzinę, mężczyźni żyją w przekonaniu, że mogą rozmnażać się aż do śmierci .

Co jest mniej więcej prawdziwe w normalnych okolicznościach. (Zobaczmy, jak niektórym z naszych czołowych celebrytów udało się pozostać aktywnym na starość.) Ale to nie znaczy, że mężczyźni są całkowicie bez zobowiązań, jeśli chodzi o płodność. Ich nasienie może również ulec pogorszeniu z powodu niezdrowego stylu życia i starzenia. Niektórzy dowiadują się nawet w późniejszym życiu, że są bezpłodni .

Jeśli nie możesz założyć rodziny po zbudowaniu stanowiska (lub chcesz wiedzieć, jak obecnie stoisz), powinieneś wykonać test męskiej płodności.

test płodności

❔ Kiedy zacząć myśleć o teście?

Większość par próbujących zajść w ciążę przybywa do gabinetu lekarskiego stosunkowo późno. Zwykle tylko wtedy, gdy mają X niezabezpieczonych prób i nadal nic się nie dzieje. W takim przypadku konieczne jest ustalenie, czy problem leży po stronie mężczyzny czy kobiety . (Lub jedno i drugie.) Podczas gdy kobiety muszą przejść przez wiele różnych procedur (w tym stymulację hormonalną przed wspomaganym rozrodem), mężczyźni zwykle po prostu muszą przejść test płodności .

Być może zastanawiasz się, jak to powinno wyglądać w idealnym przypadku. Na przykład mężczyźni (ale także kobiety, które są zainteresowane urodzeniem dziecka w przyszłości) podejmą test płodności, gdy są jeszcze młodzi (kiedy na przykład nie mają jeszcze niczego zaplanowanego). Dzięki temu dowiedzą się, jak obecnie stoją i czy mogą kontynuować prokrastynację reprodukcyjną.

💡Wszystko o teście płodności

Celem testu płodności męskiej jest określenie liczby plemników w ejakulacie . Badana jest również ich działalność . (Być może słyszałeś już coś o leniwych plemnikach.) Ich wygląd jest również bardzo ważny. Po wazektomii wykonuje się również test męskiej płodności. Można to wykorzystać do ustalenia, czy pary mogą przestać stosować antykoncepcję.

Sam test nie jest bolesny. To tylko kwestia pozostawienia próbki nasienia w specjalistycznym miejscu pracy, która zostanie przebadana w warunkach laboratoryjnych. Aby jednak nic nie wpłynęło na wynik, musisz przestrzegać kilku prostych zasad.

Oni są:

  • Zakaz palenia, picia alkoholu, napojów zawierających kofeinę i zażywania narkotyków na 5 dni przed wykonaniem testu
  • Zakaz używania niektórych ziół (echinacea…)
  • Zakaz przyjmowania hormonów ( w przypadku leków , które zwykle przyjmujesz, skonsultuj się z lekarzem w sprawie zabiegu)
  • Zakaz wytrysku 1-3 dni przed badaniem

Tak samo należy postępować, jeśli zdecydujesz się na domowy test płodności .

palenie i płodność

✔ Jak prawidłowo wybrać?

Jeśli zamierzasz przeprowadzić test tylko jako przewodnik , możesz to zrobić za pomocą domowego testu płodności męskiej. Jest produkowany przez kilka marek i zwykle jest dostępny w Internecie lub w aptece. Jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z niemożnością zajścia w ciążę, lepiej udać się do placówki medycznej na badanie . (Powinieneś tam odwiedzić, nawet jeśli oblałeś test domowy. Można to tam potwierdzić.)

Postaw na profilaktykę!

Chociaż nie możemy kontrolować wszystkiego, możemy podjąć kilka kroków, które mogą ochronić jakość nasienia.

To pomaga:

  • Przestań palić
  • Zmniejsz masę ciała
  • Nie utrzymuj stale swoich jąder (tj. Nie kładź laptopa na kolanach)
  • Umiar w piciu alkoholu
  • Unikać stresu
  • Nie wchodź w kontakt z chemikaliami i substancjami toksycznymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *