Kategorie
Problemy z erekcją

Leczenie i zapobieganie zaburzeniom erekcji

Każdy aktywny seksualnie mężczyzna wierzy w gotowość do działania przez cały czas. Ale w niektórych przypadkach fantazja i rzeczywistość mogą być bardzo od siebie oddalone. Zwłaszcza jeśli zaczynasz cierpieć na zaburzenia erekcji. Zamiast się obwiniać, zmierz się z tym i poszukaj pomocy!

Zaburzenia erekcji to wyśmiewana choroba w naszym społeczeństwie. Oznacza to, że mężczyzna nie jest w stanie sprostać swojemu zadaniu i nie może zadowolić (nie mówiąc już o zapłodnieniu) swojej (lub obcej) żony. Co jest ogromnym ciosem zarówno dla społeczeństwa, które traci w ten sposób nienarodzone dzieci, jak i dla męskiej samooceny. Każdy, czy otwarcie się do tego przyznaje, czy nie, chce być dobrym kochankiem .

Ale jak to działa, kiedy nawet nie myślisz o grach seksualnych ze swoją drugą połówką? Ewentualnie, gdy wszystkie twoje próby zbliżenia regularnie kończą się całkowitą porażką?

Zamiast udawać, że twój problem z erekcją to tylko wytwór twojego umysłu, zrób coś z tym. Nie tylko dla dobra twojego partnerstwa, ale także dla twojego.

Leczenie i zapobieganie zaburzeniom erekcji

❔ Czym jest zaburzenie zwane zaburzeniami erekcji?

Zaburzenia erekcji to zaburzenie, które uniemożliwia choremu odbycie lub dokończenie stosunku płciowego . Czasami występuje z powodu krótkotrwałej niedyspozycji . (Być może w bardzo stresującym okresie życia.) Jeśli jednak masz z tym do czynienia wielokrotnie, a nawet przez cały czas, prawdopodobnie wynika to z problemu zdrowotnego , który należy natychmiast rozwiązać.

Podobnie jak zwykłe problemy z erekcją, może to być spowodowane zarówno chorobami psychicznymi , jak i fizycznymi. Szczególną ostrożność powinni zachować mężczyźni cierpiący na depresję, otyli, palący, uzależnieni od alkoholu i narkotyków, mający wysoki cholesterol, nadciśnienie, cukrzycę czy problemy z sercem.

💡 Jak zapobiegać?

Jeśli zaburzenia erekcji są spowodowane starzeniem się, niewiele można na to poradzić. Ale to nie znaczy, że od teraz powinieneś wrzucać krzemień do żyta.

Pewien wpływ może mieć:

  • Eliminacja i lepsze zarządzanie stresem
  • Regularne kontrole stanu zdrowia przez lekarza
  • Abstynencja od alkoholu, narkotyków i nikotyny
  • Regularna wizyta u psychologa
  • Przestrzeganie przepisanego leczenia
  • Poprawa jakości relacji międzyludzkich
  • Zdrowy tryb życia
Leczenie i zapobieganie zaburzeniom erekcji

🩺 Badanie zaburzeń erekcji

Kiedy przyjdziesz do swojego lekarza prowadzącego, oczekuj, że przeprowadzi on z Tobą krótki wywiad , podczas którego skupi się na opisie i czasie trwania Twoich trudności. Następnie prawdopodobnie posłucha twojego serca , zmierzy ci ciśnienie krwi i najprawdopodobniej skupi się na badaniu twoich jąder i penisa.

Aby lekarz miał pewność, że postawił dla Ciebie prawidłową diagnozę i że żaden segment Twojego stanu zdrowia nie został zaniedbany, może dodatkowo wykonać:

  • Ultradźwięk
  • Badanie krwi
  • Badanie moczu

👨🏻‍⚕️ Leczenie zaburzeń erekcji

Jeśli zostanie stwierdzone, że Twoja niedyspozycja jest spowodowana problemem medycznym, lekarz skieruje Cię do gabinetu specjalisty. (Być może do kardiologa , jeśli masz chorobę układu sercowo-naczyniowego.) Rozpoczynając odpowiednie leczenie, twoje problemy seksualne powinny zniknąć same.

Leczenie i zapobieganie zaburzeniom erekcji

Ale jest też możliwe, że nic podobnego się nie pojawi. W takim przypadku lekarz może przepisać Ci leki wspomagające erekcję , które są wydawane na receptę w aptece . Prawdopodobnie zalecą również zmianę stylu życia , większy odpoczynek , wizytę u psychologa lub regularne wykonywanie ćwiczeń Kegla .

Wniosek

Kiedy leczenie zaburzeń erekcji zostanie doprowadzone do właściwego końca, wkrótce wszystko będzie dobrze. Aby jednak tak się stało, ważne jest, abyś nie chował przed nią głowy w piasek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *