Kategorie
Męskie problemy

Choroby penisa: Na co uważać?

Choć mężczyźni dość często mają wrażenie, że tylko kobiety muszą poddawać się regularnym badaniom pod kątem ewentualnych chorób, to istnieją również choroby, które mogą wpływać na ich penisa. Ponieważ jest to znacznie mniej omawiane zjawisko, jego obecność może cię trochę przestraszyć. Na co więc należy uważać?

Mężczyźni powinni dbać o swoje zdrowie intymne. Tym bardziej, że choroby przenoszone drogą płciową, infekcje i inne problemy czyhają dosłownie za każdym rogiem. Ponieważ jednak świadomość profilaktyki i leczenia różnych chorób prącia nie jest tak powszechna, całkiem możliwe, że jeśli doświadczysz jakiegoś nietypowego zjawiska, możesz trochę grzebać w jego rozwiązaniu.

Ale możesz też bać się wizyty u specjalisty, bo boisz się nieznanego. Ewentualnie strach przed potępieniem, że dotknęła Cię jakaś dolegliwość. Ale zanim przejdziemy nieco dalej w temacie, powiemy ci, że te obawy są niepotrzebne. Lekarze są przyzwyczajeni do zajmowania się różnymi patologiami i zachowują swoje opinie dla siebie. Więc zdecydowanie nie powinieneś bać się wizyty u lekarza w przypadku problemów.

choroby prącia

Jakie choroby zagrażają penisowi?

Choroby prącia można podzielić na te, które są dość powszechne w populacji, a następnie te, które są rzadsze.

Często możemy spotkać się np. z zapaleniem żołędzi, podczas którego dochodzi do podrażnienia i infekcji żołędzi. Oprócz swędzenia może wystąpić np. zaczerwienienie i uczucie napięcia. Inne powszechne choroby prącia obejmują infekcję drożdżakową, którą ty i twój partner możecie przekazywać sobie nawzajem. Przerażające problemy związane z wydajnością i naciskiem na zdrową seksualność obejmują zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk .

Normalne są również różne problemy związane ze stanem skóry. Na przykład łuszczyca i kontaktowe zapalenie skóry, rak skóry itp. Mogą Cię niepokoić.

Jeśli następnie spojrzymy na dość rzadkie problemy zdrowotne, znajdziemy wśród nich anorgazmię, wytrysk wsteczny, złamanie prącia, raka prącia, stulejkę i inne.

Najczęstsze przyczyny

Wiele przyczyn jest związanych z seksem bez zabezpieczenia. W ten sposób można np. pozbyć się wspomnianej już infekcji drożdżakowej. Ponieważ kobiety częściej cierpią na ten problem, można go przekazać tobie. A potem możesz przekazać to swojemu partnerowi. Z tego powodu zwykle zaleca się, aby obaj partnerzy seksualni byli leczeni na infekcję drożdżakową w tym samym czasie.

Inne czynniki ryzyka, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia pewnych problemów, obejmują brak obrzezania. Zaburzenia erekcji mogą być związane ze spadkiem poziomu testosteronu, ale także z szeregiem innych problemów (cukrzyca, otyłość, nadciśnienie…). Z drugiej strony przedwczesny wytrysk jest często związany z wyzwalaczami psychologicznymi, które mogą obejmować presję, aby wykonać.

Oczywisty przy problemach skórnych. Ponieważ skóra pokrywa całą powierzchnię ciała, jeśli masz z nią problem, może pojawić się również na twoim penisie. Wreszcie, problemy mogą być spowodowane przez ryzykowne zachowanie (które może prowadzić do złamania prącia), genetykę i tym podobne.

leczenie choroby penisa

Choroba prącia i leczenie

Leczenie chorób prącia zależy od tego, jaki dokładnie jest twój problem. Jeśli masz wyprysk atopowy, lekarz może zalecić odpowiednią metodę pielęgnacji skóry. Może również doradzić, co dokładnie należy zrobić, aby stan penisa nie pogorszył się po stosunku lub po masturbacji. (Na przykład niektóre rodzaje prezerwatyw lub żeli nawilżających mogą sprawić, że poczujesz się źle).

Na infekcję drożdżakową lekarz może przepisać leki i preparaty , które można kupić w aptece. Zwykle pomaga również wysokiej jakości higiena intymna i lepsze samopoczucie psychiczne. Nie pomylisz się z regularną profilaktyką innych powszechnych chorób, których skutkiem ubocznym mogą być zaburzenia erekcji.

Jak zapobiegać?

Jeśli problematyczne erekcje są największymi zmarszczkami na twoim czole, spróbuj przyjąć zdrowszy tryb życia, który powinien obejmować redukcję stresu, regularne ćwiczenia, zdrową dietę i wystarczającą ilość snu.

Możesz również wesprzeć swoje wysiłki próbując naturalnych suplementów diety wspierających seksualność, które zawierają:

Oraz inne substancje wspomagające normalne życie seksualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *