Ćwiczenia Kegla dla lepszej erekcji

Seks jest integralną częścią naszego życia. Oznacza to, że gdy wszystko działa bez problemu, nie musimy zajmować się niczym dodatkowym. Jednak z biegiem czasu stan naszego organizmu pogarsza się, co może skutkować przewlekłymi problemami zdrowotnymi i zaburzeniami erekcji. Czy można coś z nimi zrobić, czy po prostu musimy się z nimi pogodzić?

Chyba żaden mężczyzna (oprócz może jednego w reklamie) dobrowolnie przyznałby, że ma problemy z erekcją . Ponieważ jest to zjawisko rozumiane jako część prawdziwej męskości, duża część populacji próbuje ukryć ten problem, stosując dostępne bez recepty produkty na zaburzenia erekcji .

Ale to nie zawsze może być dobry pomysł. Na przykład dlatego, że trudności z erekcją mogą wynikać z poważnych problemów zdrowotnych . (Nawiasem mówiąc, moglibyśmy wspomnieć chociażby o chorobach układu sercowo-naczyniowego , który nie jest w stanie prawidłowo rozprowadzić krwi do wszystkich części ciała.) Z tego powodu z pewnością nie wypada zaniedbywać wizyty u lekarza.
Czasami jednak zdarza się, że pomimo wszelkich starań lekarza, aby znaleźć wyzwalacz, przyczyna nie zostaje znaleziona. W takim przypadku dużą rolę może odegrać osłabienie dna miednicy , które nie będzie w stanie wykonać tak dobrej pracy, jak w okresie dojrzewania i młodości. Na szczęście dla Ciebie wszystko, co musisz zrobić, aby się poprawić, to zacząć robić ćwiczenia Kegla dla mężczyzn .

Ćwiczenia Kegla dla lepszej erekcji

Ćwiczenia Kegla na dno miednicy – czym są i jak są wykonywane?

Ćwiczenia Kegla to specjalne ćwiczenia, które mają wpływ na wzmocnienie dna miednicy. W porównaniu do wzmacniania ramion czy brzucha praktycznie nic do tego nie potrzeba. Właściwa technika, spokój i trochę czasu. Co sprawia, że jest to aktywność dostępna dla wszystkich grup społecznych .

Procedura ćwiczeń Kegla polega na tym, że:

 • będziesz sikać
 • Znajdziesz miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał przez kilka minut
 • Na kilka sekund napinasz mięśnie, których używasz podczas oddawania moczu
 • Włączasz je
 • Ponownie na kilka sekund napnij mięśnie, których używasz podczas oddawania moczu
 • Włączasz je
 • Powtarzaj dziesięć razy dziennie

Jedyną rzeczą, na którą musisz uważać, jest to, że ćwiczenia Kegla nie zaczynają cię boleć. Jeśli tak się stanie, oznacza to, że masz złą technikę . Nie próbuj też się przetrenować.

Jaki mają wpływ na poprawę erekcji ?

Chociaż korzyści płynące z ćwiczeń Kegla przypisuje się głównie kobietom, ponieważ wzmacniają one mięśnie dna miednicy, mężczyźni również mogą z nich wiele skorzystać.
Chociaż ćwiczenia Kegla mogą nie działać dla wszystkich, mogą pomóc lepiej radzić sobie z dysfunkcjami seksualnymi. Oprócz lepszej kontroli wytrysku , mogą złagodzić ból w okolicy miednicy i poprawić doznania seksualne . W niektórych przypadkach mogą mieć również pozytywny wpływ na pacjentów cierpiących na przewlekłe problemy z prostatą .

Ćwiczenia Kegla dla lepszej erekcji

Ich dalszy wpływ na nasze zdrowie

Błędem byłoby sądzić, że ćwiczenia Kegla mogą tylko to zrobić. Przydadzą się również osobom cierpiącym na nietrzymanie moczu .

Jest to spowodowane tym, że mięśnie dna miednicy nie są w stanie prawidłowo utrzymać i kontrolować pęcherza. Co prowadzi do niepożądanego wycieku moczu podczas kichania, kaszlu czy śmiechu. Mężczyźni, którzy mają powiększoną prostatę , z pewnością będą podekscytowani ćwiczeniami Kegla. Ponieważ powoduje niewystarczające opróżnianie pęcherza, zmusza je do częstszego oddawania moczu. (Mężczyźni, którzy nie chcą wyglądać głupio i próbują zatrzymać resztki moczu, śliniąc się, proszą o infekcje dróg moczowych .)

Jeśli jednak zdecydują się zacząć ćwiczyć ćwiczenia Kegla, uda im się dobrze opróżnić pęcherz już podczas pierwszej wizyty.

💪🏻 Możesz je ćwiczyć w dowolnym momencie!

Gdybyśmy mieli wybrać kilka powodów, dla których powinieneś dać ćwiczeniom Kegla chociaż małą szansę, prawdopodobnie byłyby to:

 • Po opanowaniu odpowiedniej techniki można je ćwiczyć zawsze i wszędzie
 • Nie musisz im nic kupować
 • Nikt nie będzie wiedział, że je praktykujesz
 • Oni pracują

Jeśli chcesz dowodu, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby wypróbować ćwiczenia Kegla.