Kategorie
Męskie problemy

Niepłodność męska: co ją powoduje i jak się jej pozbyć?

Każdy dżentelmen powinien przejść test męskiej płodności podczas swojego produktywnego życia. Nawet jeśli na to nie wygląda, faktem jest, że obecny tryb życia nie do końca jej pomaga. I tak łatwo może się zdarzyć, że jak tylko przyjdzie czas na poczęcie dziecka, to się nie uda. Co z tym?

Jeśli chodzi o poczęcie dziecka, w centrum uwagi znajdują się głównie kobiety. Takich, w których ktoś obwinia fakt, że odkładają macierzyństwo na późniejszy wiek. Istnieje również sporo chorób, które wpływają na żeński układ rozrodczy. (Na przykład endometrioza ). Wydaje się więc, że główną przyczyną niepłodności są głównie partnerki.

Ale faktem jest, że mężczyźni również są bezpłodni . Dziś pisze się o tym w wiadomościach iw różnych badaniach, które próbują dowiedzieć się, jaki wpływ ma na to otaczające środowisko. Ale faktem jest, że wciąż jest to temat marginalny, o którym nie mówi się zbyt wiele.

Ponieważ wewnętrzne radzenie sobie z tą diagnozą może być bardzo trudne, powiemy Ci, co może na nią wpływać. Przyjrzymy się również, czy jest coś, co mogłoby przywrócić Cię do gry.

przyczyny niepłodności męskiej

Co wpływa na męską płodność?

Niepłodność męska może przybierać różne formy. W niektórych przypadkach jest to spowodowane niemożnością osiągnięcia podniecenia , które pozwoliłoby na wykonanie aktu z partnerem. W takim przypadku jednak częściej używa się terminu zaburzenia erekcji . Niż jawna niepłodność.

Niepłodność jest również określana jako stan, w którym mężczyzna nie ma wystarczającej liczby plemników , które byłyby w stanie zapłodnić komórkę jajową jego partnerki. Plemniki mogą mieć również gorszą ruchliwość . Winne mogą być również problemy z niskim poziomem testosteronu , który jest absolutnie kluczowy dla męskiego (i nie tylko) zdrowia seksualnego.

Przyczyny niepłodności męskiej

Jak już wspomniano, hormon płciowy testosteron ma wpływ na męską płodność. Jeśli to nie wystarczy, to całkowicie zrozumiałe, że nie możesz zdobyć punktów. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele metod, w tym czysto medycznych, które mogą nieco podnieść poziom testosteronu. Dlatego wskazane jest, aby zapytać lekarza prowadzącego o wszystkie opcje.

Wpływa również na męską płodność:

  • Genetyka
  • Zdrowie
  • Kondycja fizyczna
  • Menu
test męskiej płodności

Wsparcie męskiej płodności

Jeśli lekarz zdiagnozuje u Ciebie niepłodność przed skierowaniem do kliniki, najprawdopodobniej zaleci zmianę stylu życia . Nie możesz udawać swojego wieku. Ale możesz rzucić palenie . Alkohol jest również nieodpowiedni dla zdrowia. Wreszcie, powinieneś schudnąć i unikać pestycydów i innych substancji, które mogą mieć negatywny wpływ na męską płodność.

Inne wskazówki to zwiększona dawka witaminy C , która chroni komórki przed uszkodzeniem. Przeciążanie też nie jest dobre . Ponieważ stres wpływa zarówno na ciało, jak i na psychikę. Niestety w negatywnym sensie. Witamina D może również pomóc. Wręcz przeciwnie, spróbuj ograniczyć spożycie soi.

Zioła na męską płodność

Zioła na męską płodność

W trakcie całego procesu należy przejść badania kontrolne. W tym czasie lekarz spróbuje sprawdzić, czy stan się poprawił. W tym momencie możesz z nim porozmawiać o tym, czy możliwe jest włączenie ziołowych suplementów dla mężczyzn do swojego codziennego trybu życia. (Konsultacja z nim jest lepsza, ponieważ jest to bardzo wrażliwy mechanizm. Dlatego lepiej, jeśli ma on informacje o tym, co zamierzasz zrobić. Szczególnie, jeśli już zdecydował się przepisać ci lekarstwo.)

Nasi przodkowie stosowali na niepłodność:

W Indiach, które zasłynęły z ajurwedy i innych form duchowego i ludowego uzdrawiania i uczenia się, zalecany jest również żeń-szeń.

Zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po męskie suplementy ziołowe, niż próbować samodzielnie mieszać zioła. Nie tylko, że zawierają więcej typów. Ale są również gwarantowane, że są bezpieczne i mają jasno określoną dawkę, której można przestrzegać przez cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *