Kategorie
Problemy z erekcją

Problemy z erekcją: zacznij je rozwiązywać wcześnie

Jakość erekcji, łatwość jej uzyskania i długość, na jaką można ją utrzymać, to duży temat wśród mężczyzn. Być może dlatego, że według niej czerpiemy umiejętności seksualne i ogólny sukces w życiu. Nic więc dziwnego, że niewiele osób podzieli się z Tobą, że cierpi na zaburzenia erekcji . Jednocześnie, jeśli im zapobiegniesz, zaburzenia erekcji nie będą miały szans!

Uprawianie miłości jest integralną częścią zdrowego stylu życia . Oprócz promowania dobrego nastroju pogłębia emocjonalną więź, jaką mamy z naszym odpowiednikiem. Wreszcie, jest to świetny sposób na złagodzenie stresu.

Jednak wraz z wiekiem pojawiają się różne choroby i problemy zdrowotne, które mogą skutkować niemożnością nawiązania intymnego związku. Co może być źródłem niskiej samooceny dla osoby dotkniętej chorobą, a nawet piętnem społecznym. (Nawet jeśli przyjaciele nie mają tego na myśli, nierozważne psikusy mogą zaszkodzić.)

Aby temu zapobiec, doradzimy Ci, co możesz zrobić, aby jak najdłużej pozostać aktywnym.

co powoduje problemy z erekcją

Co powoduje problemy z erekcją

Przyczyny problemów z erekcją mogą być zarówno fizyczne , jak i psychiczne . Jednak często winne jest niezadowolenie z obecnego związku.

Z punktu widzenia zdrowia na jakość erekcji mogą mieć wpływ:

 • Cukrzyca
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Wysoki cholesterol
 • Otyłość
 • Choroba nerek
 • Stwardnienie rozsiane
 • Choroba Parkinsona

Dlatego każde rozwiązanie powinno być poprzedzone dokładnym badaniem lekarskim, podczas którego dowiesz się, czy wszystko jest w porządku z Twoim organizmem.

Czynniki psychologiczne mają istotny wpływ:

 • Stres
 • Lęk
 • Depresja

Aby było trochę bardziej kolorowo, może to być wynikiem zażywania narkotyków lub nadmiernej ilości alkoholu i tytoniu . Erekcja reaguje również na wiek, na to, czy cierpisz na wyczerpanie i brak snu , czy na obniżający się z czasem poziom hormonów .

najczęstsze problemy z erekcją

Najczęstsze problemy

Większość ludzi automatycznie myśli o problemie z penisem w stanie wzwodu przy problematycznej erekcji. W rzeczywistości jednak może to być również problem z utrzymaniem erekcji podczas stosunku , czy przedwczesnym wytryskiem . Ostatni z wymienionych problemów ma zazwyczaj charakter psychologiczny. Jeśli nie wstydzisz się go i zaczniesz z nim pracować, jest duża szansa, że w niedalekiej przyszłości się go pozbędziesz.

Jak się ich pozbyć

Najbardziej wiarygodną metodą jest wspomniane już badanie lekarskie , które wykluczy ryzyko niepozornej choroby. (Wysokie ciśnienie krwi i cholesterol nie bolą.) Jeśli jest leczony, twoja zdolność do uzyskania erekcji najprawdopodobniej również się poprawi. Będzie to jednak wymagało regularnego stosowania leków .

jak pozbyć się problemów z erekcją

Domowe rozwiązanie

Zaleca się przede wszystkim, aby mężczyźni zrzucali zbędne kilogramy, regularnie ćwiczyli i zmieniali dietę na więcej świeżych owoców i warzyw. (I dużo mniej alkoholu, tłustych, słodkich i słonych przekąsek i napojów.) Korzystny jest również sen i medytacja dobrej jakości (które uwalniają od nadmiernego stresu i napięcia).

Możesz również spróbować ziół na zaburzenia erekcji, do których należą:

Na pewno nie pomylisz się, gdy spróbujesz suplementów diety na wspomaganie erekcji zawierających cynk lub żeń-szeń , któremu przypisuje się działanie energetyzujące. Aby jednak działanie ziół i suplementów w pełni się zamanifestowało, nie zapominaj o ich długotrwałym, a przede wszystkim regularnym stosowaniu.

domowe sposoby na zaburzenia erekcji

Zapobieganie

Aby upewnić się, że wszystko jest w najlepszym porządku z Tobą i Twoim zdrowiem seksualnym, nie można tego zrobić bez innych przemyślanych kroków. Na przykład bez wizyty u urologa , który będzie miał doskonały nadzór nad zdrowiem Twojej prostaty. Chociaż w normalnych okolicznościach nie jesteś tego świadomy, z czasem może się powiększyć lub zaognić. Ułatwia również uniknięcie raka.

Wizyta u urologa

Wielu mężczyzn boi się wizyty u urologa. Dlatego mamy nadzieję, że uspokoimy Cię, mówiąc, że nie ma ku temu powodu. Urolog jest specjalistą od układu moczowego (więc kobiety też zwykle do niego chodzą). Częścią twojej jest prostata , która znajduje się w obszarze poniżej pęcherza. (Jego podstawową funkcją jest wytwarzanie płynu, który odżywia plemniki.)

Czasami prostata powiększa się , powodując problemy z okresowym oddawaniem moczu i inne problemy, których się wstydzisz. Podczas badania profilaktycznego przejdziesz (szybkie i bezbolesne) badanie palpacyjne, podczas którego lekarz wykluczy wszelkie nieprawidłowości wymagające leczenia. Jeśli podejrzewa się stan patologiczny, wówczas przeanalizuje próbkę moczu lub pobierze krew. I to wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *