Kategorie
Problemy z erekcją

Powiększona prostata i jej wpływ na erekcję

Jeśli jesteś mężczyzną i zbliżasz się do wieku średniego, to tylko kwestia czasu, zanim zaczniesz doświadczać pierwszych problemów z prostatą pod względem częstotliwości. Choć na pierwszy rzut oka nie widać tego narządu, jego dobra kondycja jest niezwykle ważna dla bezproblemowego oddawania moczu i (nie tylko) zdrowia seksualnego. Czy wiesz, jak rozpoznać, że powinieneś zacząć z nim biznes?

O powiększonej prostacie mówi się w naszym społeczeństwie tylko w związku z reklamami produktów dla mężczyzn dostępnych bez recepty . Ale to ogromny błąd, ponieważ powiększona lub w inny sposób problematyczna prostata może znacząco wpłynąć na jakość Twojego życia . (W przypadku raka prostaty i jego długości.)

Dlatego, gdy tylko zaczniesz zauważać pierwsze problemy, weź rozum, pozbądź się na chwilę swojego pomysłu na króla dżungli i od razu przystąp do ich rozwiązania. Poza tym, że te gorące chwile wkrótce się skończą, nie będziesz musiał się o nic martwić.

W kolejnych modułach wyjaśnimy, jakie szkody może wyrządzić powiększona prostata i jak przywrócić ją do formy.

Powiększona prostata i jej wpływ na erekcję

❔ Jaki ma wpływ na erekcję?

Prostata jest organem ważnym dla przeżycia plemników . Można więc powiedzieć, że jest to jedna z wielu części męskiego układu rozrodczego. Jednak ze względu na położenie wokół cewki moczowej może wpływać na znacznie więcej. (Może, czy będziesz zmagać się z nietrzymaniem moczu w późniejszym życiu.) Ale jaki wpływ ma powiększona prostata na erekcję i zdrowie seksualne?

Bardzo trudno znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź na to pytanie. Uważamy, że zaburzenia erekcji są głównym powodem problemów z erekcją . Ale prawda jest taka, że powiększenie prostaty i zaburzenia erekcji mogą się w pewnych sytuacjach nakładać. Zwłaszcza jeśli jesteś leczony z powodu któregokolwiek z tych problemów. (Leki stosowane w leczeniu przerostu prostaty mogą utrudnić uzyskanie erekcji. Niektóre leki na zaburzenia erekcji mogą poprawić problemy z łagodnym przerostem prostaty.)

💡 Najczęstsze objawy przerostu prostaty

Jak już wskazaliśmy we wstępie, wskazane jest rozpoczęcie rozwiązywania problemów, gdy tylko się pojawią. Ale nie każdy laik wie, co jest, a co nie jest normalne. Dlatego przyjrzymy się objawom przerostu prostaty.

Jest ich częścią:

 • Częste oddawanie moczu
 • Niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza podczas oddawania moczu
 • Przerywane oddawanie moczu
 • Oddawanie moczu w nocy
 • Niemożność utrzymania
 • Słaby strumień moczu
 • Krew w moczu
 • Ból podczas oddawania moczu

Pod względem zachorowalności mężczyźni w średnim wieku są uważani za grupę ryzyka. (I starsi.) Mężczyźni z wrodzonymi wadami również mogą mieć problemy.

Powiększona prostata i jej wpływ na erekcję

👨🏻‍⚕️ Leczenie przerostu prostaty

Jak tylko przyjdziesz do lekarza (problemy z prostatą zwykle zajmuje się urologiem), zapyta Cię o Twoje problemy i historię rodzinną. Następnie przystępuje do badania , które obejmuje również dotykową kontrolę prostaty . Może również wykonać badanie krwi lub badanie moczu . Cystoskopia i prześwietlenie są również powszechne.

Jeśli chodzi o leczenie, lekarz może polecić Ci zakup sprawdzonego i jednocześnie dostępnego bez recepty produktu na prostatę . Doradzą również, aby pić wystarczająco dużo . (Dla własnego dobra unikaj jednak napojów alkoholowych i kofeinowych).

Leczenie może również obejmować:

 • Wzmocnienie mięśni dna miednicy
 • Nawyk chodzenia do toalety, gdy tylko poczujesz taką potrzebę
 • Nauka technik lepiej radzenia sobie ze stresem
 • Stosowanie ziół (pokrzywa, płożąca się serenoa…)

Wniosek

Głównym powodem zwrócenia uwagi na zdrowie prostaty jest to, że za objawami może kryć się jakaś poważniejsza choroba. Ponieważ nikt nie może cię zajrzeć, lepiej jest poddać się serii niezbędnych badań, niż skończyć na drapaniu się po głowie.

Katalog stron internetowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *