Kategorie
Męskie problemy

Ból jąder: co ujawnia i dlaczego występuje?

Ludzkie ciało to złożony system, w którym od czasu do czasu coś utknie lub coś pójdzie nie tak. Mężczyzna może być zaskoczony bólem jądra po dotknięciu lub bólem jąder podczas seksu. Ale także wiele innych warunków, które wpływają na jądra i które w sposób naturalny mogą rodzić pytania o to, czy wszystko jest w porządku. Kiedy musisz się bać?

Ból jąder bez seksu lub ból jąder z przeziębieniem może być podejrzany dla wielu mężczyzn. Ale ponieważ często są znacznie mniej odpowiedzialne, często pozwalają, by te manifestacje zaczęły żyć własnym życiem.

Czasami nic się nie dzieje. Na przykład, gdy wiesz, że przez kilka godzin siedziałeś na twardym i niewygodnym siedzeniu swojego roweru, co spowodowało zmiażdżenie części intymnych podczas upadku. Ale znacznie poważniej jest, gdy podobny lub nawet gorszy stan pojawia się znikąd.

Dlatego oferujemy Ci nasz szczegółowy przewodnik, który odpowie na wszystkie Twoje dociekliwe pytania, które są bezpośrednio związane z tym tematem.

dlaczego pojawia się ból jąder

Dlaczego jądra bolą?

Nie będziemy pocierać miodem ust. Ból jąder może być spowodowany zapaleniem jąder , a nawet rakiem jąder . Ale także około tysiąca innych powodów, które mogą nie mieć nic wspólnego z tymi wymienionymi powyżej.

Inne częste przyczyny tego problemu to:

 • Kamienie moczowe
 • Neuropatia cukrzycowa (która uszkadza nerwy)
 • Żylaki powrózka nasiennego
 • Zgorzel
 • wodniak
 • niezstąpione jądra
 • Skręt jądra

Dla własnego spokoju nigdy nie ignoruj bólu i raczej skontaktuj się z lekarzem. Zwłaszcza jeśli masz gorączkę, czujesz podejrzany guzek, pojawia się zaczerwienienie z obrzękiem i wrażliwością na dotyk lub wymioty.

Co ból jąder ujawnia o twoim zdrowiu

Nawet jeśli oba jądra znajdują się blisko siebie, tylko jedno z nich może powodować ból i problemy zdrowotne. Czy strona poszkodowana może powiedzieć, na czym prawdopodobnie polega problem?

co objawia się bólem jąder

Ból lewego jądra

Możesz być zaskoczony, ale technicznie rzecz biorąc, lewe jądro jest znacznie bardziej podatne na różne problemy. Wynika to głównie z faktu, że jego anatomia jest nieco inna niż ta po prawej stronie .

W lewym jądrze istnieje zwiększone prawdopodobieństwo:

 • Żylaki powrózka nasiennego
 • Zapalenie
 • Plemniki
 • Skręt jądra
 • Uraz (celowo zauważ, że twoje lewe jądro zwisa nieco niżej)
 • Raki

Ból prawego jądra

Oczywiście nie jest wykluczone, że problem stanie się również z prawym jądrem. Według dostępnych informacji nie jest to tak powszechne zjawisko jak to po lewej stronie.

ból lewego i prawego jądra

Ból jąder po wytrysku

Seks jest przyprawą życia. Dlatego wiele od niego oczekujemy, ale na pewno nie bólu. Zwłaszcza po wytrysku , kiedy uczucie absolutnej błogości powinno rozlać się po naszym ciele. Jedną z możliwych przyczyn może być zapalenie prostaty , które może być przewlekłe lub ostre. Nieprzyjemne odczucia mogą również wywołać antydepresanty , cysty i kamienie moczowe . Nie wyklucza się nawet negatywnego wpływu psychiki.

Terapia

Jeśli masz bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego, lekarz może przepisać antybiotyki . W przypadku raka stosuje się leczenie klasyczne, takie jak radioterapia lub chemioterapia . Ewentualnie przepisuje leki, które pomagają leczyć stany zapalne i zapobiegać bólowi. W naprawdę poważnych przypadkach można również rozważyć operację .

Jak więc widać, nie zawsze musi być tak źle, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jedyną ważną rzeczą jest to, aby nie siedzieć z rękami złożonymi na kolanach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *