Kategorie
Problemy z erekcją

Poranna erekcja: problem czy dowód zdrowia?

Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy jego odpowiednikiem, prawdopodobnie wiesz, że każdego ranka czeka cię ciężka erekcja. Co może być niewygodne lub trochę zawstydzające. Zwłaszcza w młodszych latach, kiedy dzielisz pokój z rodzeństwem płci przeciwnej. Chcesz wiedzieć, do czego służy poranna erekcja? Ewentualnie, co może się stać, jeśli zgubisz ją znikąd?

W świecie gier miłosnych poranna erekcja to koncepcja, którą znamy prawie wszyscy. Budzisz się rano i nawet jeśli nic z tym nie zrobisz, Twój penis jest gotowy do działania. (Zwykle ku niezadowoleniu kobiet, które chcą spać, spieszyć się do pracy lub po prostu nie mają ochoty na zabawę.)

Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego tak naprawdę występują poranne erekcje? Ewentualnie, czy problem z poranną erekcją może wskazywać na ukryte problemy ze zdrowiem seksualnym?

Niezależnie od tego, czy odpowiedź na te pytania brzmi pozytywnie, czy negatywnie, uważamy, że na pewno nie zaszkodzi Ci dowiedzieć się jak najwięcej o tym problemie.

dlaczego pojawia się poranna erekcja

Dlaczego pojawiają się poranne erekcje?

Niektórzy ludzie (zwłaszcza ci, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia) żyją w przekonaniu, że penis we wzwodzie oznacza stymulację erotyczną lub nieczyste myśli budzącego się mężczyzny. Oczywiście nie można tego wykluczyć, ale to nie jedyny powód, który ma bezpośredni wpływ na poranną erekcję.

Inne wyzwalacze obejmują:

  • Relaks mózgu
  • Hormony

Młodsi mężczyźni częściej doświadczają porannej erekcji, ale jest ona powszechna we wszystkich grupach wiekowych.

Co zrobić, jeśli rano nie mam erekcji?

O czym będziemy rozmawiać? Gotowość do działania od samego rana może dać Ci poczucie własnej skuteczności i seksualności. Co z pewnością jest miłe. Ale niektórzy mężczyźni muszą radzić sobie z jej stratą. A to naturalnie prowadzi do pytań o to, czy wszystko jest w porządku.

co zrobić, jeśli rano nie mam erekcji

Przede wszystkim erekcje zwykle występują nawet podczas snu. Najczęściej w fazie REM , podczas której organizm testuje system, w tym również ciała pachowe obecne w prąciu. Ale to nie zawsze musi się zdarzyć. To, że budzisz się rano bez erekcji może oznaczać, że nie obudziłeś się z fazy REM , ale z lżejszej formy snu, w której erekcja nie jest zwyczajna. Oczywiście nie można wykluczyć, że brak erekcji rano może wskazywać na problemy z zaburzeniami erekcji .

Gdybyśmy byli Tobą, zaczęlibyśmy się tym poważnie zajmować dopiero wtedy, gdy zauważysz problemy z wzwodem penisa nawet podczas stosunku z partnerem. (Oczywiście nie tylko raz, ale na dłuższą metę.)

Wskazówki dotyczące promowania erekcji

Twoje pierwsze kroki w rozwiązywaniu problemów powinny prowadzić do gabinetu lekarza pierwszego kontaktu lub urologa. Chociaż możesz nie widzieć w tym sensu, zaburzenia erekcji mogą być spowodowane podstawowym problemem zdrowotnym, takim jak cukrzyca , depresja lub choroba sercowo-naczyniowa . Po potwierdzeniu tego wariantu i rozpoczęciu leczenia problemy z erekcją powinny z czasem ulec poprawie.

jak wesprzeć erekcję

Jednak problematyczna erekcja nie zawsze ma obiektywną przyczynę, którą można rozwiązać. W takich przypadkach lekarze zalecają pacjentom pracę nad psychiką, co może być przyczyną przedwczesnego wytrysku . Dla takich pacjentów lekarze nie zalecają stosowania leków na receptę (takich jak Viagra ). Zamiast tego mogą zalecić długotrwałe stosowanie suplementów diety wspomagających erekcję , które zawierają zioła.

Te, które mogą mieć pozytywny wpływ na początek erekcji i pożądanie to:

Bardzo dobre rezultaty przynosi też komunikacja z kontrahentem . Jeśli wie, że od czasu do czasu masz problemy z uzyskaniem erekcji, unikasz współżycia nie z powodu wzajemnej alienacji, ale z powodu poczucia porażki i wstydu. Kiedy to wie, będzie o wiele bardziej wyrozumiały dla ciebie i pomoże ci przezwyciężyć te trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *