Kategorie
Męskie problemy

Zapalenie jąder: Objawy, przyczyny i leczenie

Zapalenie jąder to problem, z którym boryka się duża liczba mężczyzn. W porównaniu z kobiecymi zapaleniami ginekologicznymi zapalenie jąder nie jest leczone tak bardzo. Dlatego mężczyznom może być bardzo trudno wymyślić, jak postępować w takiej sytuacji, aby rozwiązać swój problem. Co z tym?

Mężczyźni czasami czują się niezwyciężeni, ale w rzeczywistości mogą ich nękać te same delikatne problemy, z którymi kobiety borykają się na dużą skalę. (Oczywiście biorąc pod uwagę inną anatomię układu rozrodczego.) Podczas gdy kobiety borykają się głównie z grzybicami i infekcjami dróg moczowych, mężczyźni mogą cierpieć na zapalenie jąder.

Jak rozpoznać ten problem? I czy da się to jakoś leczyć?

Przyczyny objawów zapalenia jąder

Zapalenie jąder i jego objawy

Zapalenie pęcherza to stan, w którym występuje stan zapalny w męskim układzie rozrodczym. Jest to spowodowane infekcją wirusową lub bakteryjną . Co ciekawe, zapalenie może wystąpić w obu jądrach jednocześnie, ale objawy są często zlokalizowane tylko w jednym z nich. Wśród najczęstszych winowajców tego problemu jest świnka .

Możesz rozpoznać problem zapalenia jąder poprzez:

  • Ból podczas oddawania moczu
  • Ból podczas wytrysku
  • Krew w ejakulacie
  • Niezwykłe rozładowanie
  • Powiększona prostata
  • Gorączki
  • Opuchnięte węzły w pachwinie

Ponieważ ból podczas oddawania moczu, powiększona prostata i krew w ejakulacie mogą wskazywać na poważniejsze problemy zdrowotne, waże jest, aby zgłosić się do lekarza.

Przyczyny zapalenia jąder

Jak już wspomniano, zapalenie jąder jest spowodowane infekcją bakteryjną lub wirusową. Oprócz świnki mężczyźni mogą być również zarażeni innymi chorobami, które mogą powodować ten problem. Mężczyźni nie powinni lekceważyć infekcji dróg moczowych lub infekcji przenoszonych drogą płciową.

Leczenie zapalenia jąder

Kiedy przyjdziesz do lekarza, przeprowadzi z Tobą krótki wywiad, podczas którego zapyta Cię o przejawy Twoich problemów, ich nasilenie i czas trwania oraz prawdopodobnie zainteresuje się Twoim zachowaniem. (Z którego mógł wyczytać, co może kryć się za zapaleniem jąder.)

Następnie przeprowadzi badanie fizykalne, podczas którego spróbuje dowiedzieć się, czy masz zapalenie gruczołu krokowego . Może również zażądać próbki moczu , którą podda szczegółowej analizie. W przypadku wypisu może również przesłać próbkę wymazu do laboratorium w celu zbadania. Wreszcie może wysłać cię na USG.

W przypadku, gdy zapalenie jąder ma podłoże wirusowe, nie ma na to lekarstwa. Przyjmuje się jednak, że stan zapalny powinien ustąpić samoistnie po pewnym czasie. Zalecane sposoby radzenia sobie z chorobą obejmują przyjmowanie leków przeciwbólowych i stosowanie zimnych okładów. Jeśli za zapaleniem jąder stoi infekcja bakteryjna, lekarz przepisze antybiotyki .

Naturalne leczenie zapalenia jąder

Naturalne leczenie i zioła

Oprócz zimnych okładów, mężczyznom zaleca się uniesienie jąder. Można to osiągnąć, jeśli na przykład zwiniesz pod nimi ręcznik.

Z ziół na zapalenie najądrzy, które może przerodzić się w zapalenie jąder, zaleca się:

  • Rumianek
  • Wierzba drobnokwiatowa
  • Koci Pazur

Ponieważ nieleczone zapalenie jąder może prowadzić do amputacji, zdecydowanie dobrym pomysłem jest, aby przynajmniej raz zbadał Cię lekarz. Następnie możesz użyć ziół i innych wskazówek, aby wesprzeć leczenie zachowawcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *