Kategorie
Problemy z erekcją

Czym jest libido i jak je zwiększyć

Jeśli chodzi o zdrową seksualność, prędzej czy później dochodzimy do kwestii utraty libido. Ale czym właściwie jest libido? A co może na niego wpłynąć? Na te i inne ważne pytania odpowiemy w tekście tego artykułu.

Aby móc (i chcieć) odbyć stosunek seksualny, potrzebujemy pożądania seksualnego . Kiedy jesteśmy młodzi, mamy ich garści do rozdania. Jednak ze względu na stopniowy proces starzenia możemy go stracić. Libido dla mężczyzn wpływa również na satysfakcję w relacjach partnerskich . (Prawdopodobnie także satysfakcja w innych sferach życia.)

W kilku kolejnych akapitach powiemy Ci, jak działa libido, jak można je wspierać i co zrobić, gdy zniknie.

popęd seksualny

Czym jest libido?

Libido to termin odnoszący się do pożądania seksualnego człowieka. Jej poziom jest całkowicie indywidualny dla każdej osoby (nawet w zależności od płci). Dlatego możemy spotkać mężczyzn, którzy są zainteresowani seksem kilka razy dziennie, a tych, którzy czują się komfortowo uprawiając seks tylko kilka razy w miesiącu. W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o osobach aseksualnych , które nie odczuwają w swoim życiu żadnej potrzeby seksualnej.

Na Libido wpływają:

  • Skład i aktywność hormonów (mężczyźni mają większy apetyt seksualny ze względu na wyższy poziom testosteronu)
  • Stres i psychika
  • Zadowolenie ze związku

Podobnie jak w przypadku większego rozmiaru penisa , nie można powiedzieć, że wysokie libido to ideał, do którego każdy powinien dążyć. Zbyt wysokie libido może prowadzić do zaniedbywania codziennych obowiązków, niemożności panowania nad sobą i problemów w związkach .

Co to jest niski popęd seksualny?

Jak już powiedziano, każda osoba różni się od innych. Oznacza to, że bardzo trudno jest określić, co jest, a co nie jest normalne . Główną wskazówką jest to, czy martwisz się o swoją częstotliwość seksualną. Być może dlatego, że uważałeś się za wydajnego, a teraz już nie tak bardzo. Alternatywnie, Twój partner namawia Cię do rozwiązania problemu niskiego libido, który chciałby częściej z Tobą spać.

W takim przypadku warto pomyśleć i po rozważeniu wszystkich przyczyn zacząć szukać sposobów rozwiązania tego problemu.

wsparcie libido

💡 Wskazówki dotyczące zwiększania i wspierania libido

Wielu mężczyzn, którzy doświadczają obniżonego libido sięga po dostępne bez recepty produkty wspomagające erekcję . Chociaż wiele z nich działa, mogą maskować Twój prawdziwy problem.

Jeśli twoja niechęć wynika z problemów życiowych (które mogą być związane z mieszkaniem lub finansami), zwykle znikają one, gdy uda ci się je rozwiązać. To samo dotyczy relacji partnerskich , gdzie powinieneś pracować nad ich wyjaśnieniem i poprawą. Pomocne może być poradnictwo małżeńskie lub partnerskie, eksperymentowanie lub odnowienie związku . Wystarczy znaleźć czas dla siebie, zrobić coś razem, wysłuchać się nawzajem i bardziej się dotykać (nawet nieseksualnie).

Jeśli to wszystko nie pomoże, możesz spróbować:

  • Zwiększone spożycie bananów, awokado i innej zdrowej żywności (niskie libido może być spowodowane brakiem witamin i minerałów)
  • Czekolada (chociaż uważana jest za afrodyzjak, spożywaj ją z umiarem)
  • Ginkgo-biloba ( poprawia krążenie krwi w organizmie, a tym samym również w penisie )
  • Kieliszek wina (znowu tylko z umiarem)
  • Wystarczająco snu
  • Sport (zajęcia sportowe zwiększają poziom szczęścia i mogą pomóc w podniesieniu poziomu testosteronu)
niski popęd seksualny

Jeśli przeszedłeś przez to wszystko i nic z tego nie pomogło, nie możesz się pomylić, umawiając się na wizytę u lekarza . Jest całkiem możliwe, że jest to problem związany z hormonami. (Które można zmodyfikować za pomocą odpowiedniego leczenia.) Nie pomylisz się również, jeśli umówisz się na wizytę u seksuologa , który jest specjalistą w zakresie zdrowia seksualnego.

Wniosek

Niskie libido jest problemem tylko wtedy, gdy postrzegasz to jako problem . W przeciwnym razie jest to po prostu inne ustawienie twojego pożądania seksualnego. Więc nie ma się czym martwić (porównywać się z innymi).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *