Kategorie
Męskie problemy

Pękający napletek: Co to oznacza i co można z tym zrobić?

Swędzący napletek od czasu do czasu dotyka każdego mężczyznę. Ale co, jeśli zacznie pękać, a skóra będzie się łuszczyć? Czy to oznaka czegoś poważnego, czy może jest to coś, z czym możesz sobie poradzić w domu?

Mężczyźni bardzo dobrze dbają o swojego penisa. Jednak nie zawsze to wystarcza, aby nie wykazywał oznak patologii. Jednym z nich może być swędzenie, pękanie i łuszczenie się skóry.

Ponieważ większość ludzi wyobraża sobie najgorsze z tymi objawami, są wśród nas ludzie, którzy radzą sobie z tym problemem w mniej niż bezpieczny sposób. (Nie, to naprawdę nie jest dobry pomysł, aby moczyć penisa w środku dezynfekującym.)

Co wpływa na popękany i przesuszony napletek? I jak możesz się go pozbyć?

pęknięty napletek powoduje suchość skóry

Pękający napletek i sucha skóra

Aby zacząć od pewnego komfortu, pamiętaj, że skóra na reszcie ciała może wykazywać podobne objawy. Tym bardziej, jeśli od urodzenia masz suchą skórę lub cierpisz na egzemę. Penis jest również pokryty skórą, więc nie jest to takie dziwne zjawisko, że i u niego mogą objawiać się pewne problemy z nim. Więc nie panikuj, weź głęboki oddech i powiedz sobie, że poradzisz sobie z tym problemem.

Najczęstsze przyczyny

Jednym z wyjaśnień może być to, że używasz żeli pod prysznic i mydeł, które wysuszają skórę. Więc może wystarczy, jeśli kupisz jakiś produkt do higieny osobistej, który jest odpowiedni dla skóry suchej i wrażliwej.

Może to być również wskazówka, jeśli zdarzy ci się mieć alergię na coś, co może objawiać się w ten sposób. Inne objawy alergii to kaszel, kichanie i łzawienie oczu, więc warto zrobić test u alergologa.

Może być również winny:

  • Masturbacja na sucho
  • Niewystarczające nawilżenie partnera seksualnego (nic, czego nie rozwiąże żel na bazie wody)
  • Noszenie bielizny i zbyt ciasnych spodni

Oczywiście można winić coś poważniejszego, na przykład infekcję drożdżakową, która jest stosunkowo częstym problemem zdrowotnym również u kobiet. Dlatego jeśli twój partner jest leczony z powodu czegoś takiego, wskazane jest, abyś był leczony w tym samym czasie, w przeciwnym razie przekażesz infekcję sobie nawzajem.

Wreszcie, może to być również przejaw egzemy i łuszczycy, z którymi dermatolog może sobie poradzić.

Jak pozbyć się pękającego napletka?

Zanim spróbujesz czegokolwiek, najpierw spróbuj powstrzymać się od seksu przez 24 godziny, zanim spróbujesz czegokolwiek innego. (A przez abstynencję rozumiemy również, że nie powinieneś się masturbować.) W tym czasie spróbuj zwiększyć spożycie czystej wody, która pomaga nawodnić organizm od wewnątrz.

Podczas kąpieli używaj produktów do skóry wrażliwej i nie bierz prysznica w zbyt gorącej wodzie. Na koniec nasmaruj skórę kremem, który można stosować również na penisa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *